כשאנחנו מנסים להמציא את עצמנו מחדש, חשוב לייצר גם רעיונות גרועים

לא כתבתי כאן לאחרונה, קצת הפסקה – מה יש? 😴

אחת לאיזה זמן אני נשלח להביט פנימה ולבחון עוד עומקים ועוד רבדים של העשייה שלי. זה קורה באופן אורגני, ספונטני ואני לא מתנגד, כי למדתי שהתנגדות גורמת לסבל, ושזה כיף להתבונן ולהשתהות, והדברים הכי משמעותיים מבשילים להם במרחבים האלה בדיוק.

פסח הוא חג החירות, ואת מושג החירות אני אוהב כל שנה לעצב ולהגמיש ולספק לו משמעויות חדשות. השנה החירות פוגשת אותי במקום שבו אני מנסה לשחרר את היצירתיות שבי, ולתת דרור לעשייה שלי שהיא ייחודית ומיוחדת. המקום שבו רבים מאיתנו תקועים בבוץ (כולל אותי, כמובן), מחפשים רוח או גל שיעזרו לנו לפרוץ כמו נבט ולצאת אל העולם במלוא תפארתנו.

צמיחה חופשית, ללא מאמץ.

המקום שבו אנחנו לא עושים מתוך צורך, לא משווים את עצמנו לאחרים כל הזמן, לא רודפים אחר העושר – אלא מוצאים את הסיפוק והשפע בחדוות היצירה. — קצת פואטי, אבל יש לי גם מובאות שאספתי בתקופה האחרונה. הייתי אצל חבר ומצאתי אצלו על המדף ספר של טים פריס (Tim Ferriss) שחוקר הרגלים וסיפורים של אנשים מצליחים. יש לו פודקאסט נפלא וכמה ספרים ואני ממליץ בחום. בספר יש המון אנשים מצליחים, ורעיונות מהותיים שעלו במפגשים איתם. הבאתי רעיון אחד שמאוד מהדהד לי בתקופה האחרונה.

סת' גודין (Seth Godin) שאני מאוד מעריך ומחבב אומר כך:

"אם אנחנו מייצרים מספיק רעיונות גרועים, כמה טובים נוטים להופיע"

"אנשים שמתקשים להעלות רעיונות טובים, אם הם אומרים את האמת, יאמרו לך שאין להם הרבה רעיונות גרועים. אבל אנשים שיש להם המון רעיונות טובים, אם הם אומרים את האמת, יאמרו לך שיש אפילו עוד יותר רעיונות גרועים. אז המטרה היא לא לקבל רעיונות טובים; המטרה היא לקבל רעיונות גרועים. בגלל שברגע שאתה מקבל מספיק רעיונות גרועים, אז כמה טובים חייבים להופיע."

קשה מאוד ליצור מתוך מקום שמפחד לטעות. שמפחד לעשות עקום, "מכוער", נתון ללעגם של אחרים. חובבני… הבנת את הנקודה. אבל לפעמים פשוט צריך לשבת ולכתוב. עוד מילה, ועוד שורה, ועוד פסקה ובסוף, בין כל הטיוטות צץ ועולה משהו שיש בו את הניצוץ הזה של הייחודי והמרגש. אי אפשר אחרת.

בנימת סיום אשתף שאני מבשיל לסיבוב נוסף של ניקוי דיגיטלי והתמסרות אמיתית ונטולת חיץ לכל הדברים שחשובים לי באמת – משפחה, יצירה, זימון שפע, מנוחה טובה. עוד אין פרטים כי זה ממש התהוות שמתוך הכתיבה, אבל אשמח לדעת אם זה מרגש גם אותך.

עד הפעם הבאה, גלעד.

לגמרי עשוי לעניין אותך:

אם הגעת עד הלום

במייל אני משתף תוכן ייחודי, מעשי ומרחיב תודעה.
ספאם לא יהיה שם וניתן לצאת בקלות בכל רגע (לא אפגע).