nathana-reboucas-c4aT8MfEzdw-unsplash (1)

תוספי כרום מומלצים לפרודוקטיביות – תשתית דיגיטלית משודרגת בלחיצת כפתור

במהלך השנים בהם אני משוטט יומיומית במחוזות הדיגיטליים, אספתי לא-מעט כלי עזר דיגיטליים שעזרו לי לנווט בנינוחות בין המרחבים השונים והמשימות. עם הזמן, מתוך החשיבה המינימליסטית (עוד יותר מהפרודוקטיבית אבל זה היינו-הך מבחינתי), למדתי לצמצם ולשאוף למינימום שנותן את המקסימום.

כך או אחרת, הקונספט של תוספים לכרום הוא מגניב, ובלחיצת כפתור אפשר לפעמים לענות על כל כך הרבה צרכים ולפתור כל כך הרבה בעיות – שזה קסם.

משהו אחד חשוב שלמדתי ואני מעביר הלאה – עד כמה שזה מפתה להוריד המון תוספים, הביאו בחשבון של אחד מהם מקבל מכם גישה למידע. מומלץ מאוד להשתמש בתוספים שפותחו על ידי גורמים בעלי מוניטין, ולא מכל הבא ליד.

כמו כן, תוספים זה עניין דינמי ומשתנה – כל שנה צצים חדשים. למאמר זה בחרתי עבורכם תוספים שאני מכיר ושמומלצים על ידי ועל ידי אחרים. מעבר להכרות עם התוספים הספציפיים עצמם, אני ממליץ לכם להתחבר לרעיון שמאחוריהם וכך לעיתים למצוא תוסף אחר, דומה – שיותר מתאים לפלואו שלכם.

עד כן, הרשימה לפניכם. תתעדכן בעתיד, אל דאגה.

Onetab (ניהול טאבים)

אם אתם בני אדם סקרנים ופעילים שבאורח פלא גם עובדים במרחב הדיגיטלי – אתם בטח מכירים מצב שבו יש לכם קרוב למיליארד טאבים (כרטיסיות) פתוחים בדפדפן. התופעה הזו מוכרת כמובן, ומהווה מפגע קוגניטיבי, יוצרת תחושה של עומס ומכבידה על הזיכרון של המחשב.

מה שהתוסף Onetab עושה זה לאחד לנו את כל הטאבים לרשימת ידידותית הפתוחה בטאב אחד. באופן הזה אני יכול להתמקד במה שאני עושה כרגע ולא לאבד את הרגליים, הידיים ותשומת הלב שלי בין כל הטאבים הפתוחים.

ככה קטן ופשוט – ככה מרחיב תודעה.

להורדת התוסף Onetab >>

The Great Suspender (ניהול טאבים)

תוסף טאבים נוסף, כן כן. אז כבר הבנו שלרבים מאיתנו יש בזמן נתון כל כך הרבה טאבים פתוחים שזה פשוט פלא שהדפדפן שלנו לא קורס. אבל צחוק בצד, אם אנחנו לא עושים שום דבר בנידון – הטאבים הפתוחים שותים לנו את הזיכרון של המחשב ופוגעים משמעותית בביצועים שלו.

ככה פשוט ככה נעים – The Great Suspender משכיב לנו טאבים לישון לאחר פרק זמן מוגדר מראש ובכך עוזר למחשב שלנו להתמודד עם חוסר היכולת שלנו לשמור על סדר. תוסף קליל וחכם שחוסך לנו המון, הו כן.

להורדת התוסף The Great Suspender >>

StayFocused (חסימת אתרים גוזלי תשומת לב)

אם גם אתם במקרה משוטטים מדי פעם באתרים שגוזלים את זמנכם ואת תשומת לבכם שוב ושוב מבלי לתת לכם כלום בתמורה – אתם לא לבד. אתרים כאלה הם מעוז האסקפיזם ועוזרים לנו להתחמק בקלות מלעשות את הדברים החשובים שאנחנו צריכים לעשות לטובת בריחה אל מחוזות הסיפוק המיידי. מה עושים?

התוסף StayFocused מאפשר לנו בקלות ופשטות לצמצם את זמן הגלישה באתרים האלה.

איך זה עובד?

מגדירים לו כמה זמן אנחנו מרשים לעצמנו לגלוש באתרים ספציפיים והופס, בחלוף הזמן הוא יחסום לנו אותם לשארית היום, הו כן.

מה שכיף הוא שמדובר בתוסף גמיש ואת החסימה אפשר לעשות ברמת האתר, העמוד או אפילו ברמת תכנים מסויימים בתוך העמוד. כיף גדול.

להורדת התוסף StayFocused >>

News Feed Eradicator for Facebook (מחזל"ש ניוזפיד)

אפשר להגיד כל מיני דברים על פייסבוק, לחיוב או לשלילה, אבל מה שבטוח הוא שבמהלך יום עבודה ששואף להיות פרודוקטיבי – כדאי ומומלץ לצמצם ככל הניתן את השהות במדיות החברתיות, זללניות תשומת הלב.

התוסף הפשוט והגאוני הזה פשוט חותך את אחד האלמנטים היותר ממכרים – הניוזפיד – וממקם במקומו ציטוטים נבחרים. תוכלו להשתמש בברירת המחדל של התוסף או להוסיף משפטי השראה מותאמים אישית.

צד חיובי (או שלילי, תלוי איך מסתכלים על זה) של התוסף, הוא שאין הגבלה על שימוש בשאר חלקי האתר – ככה פשוט ככה יעיל.

להורדת התוסף News Feed Eradicator for Facebook >>

 

Momentum (ממשק פרודוקטיביות אינטרקטיבי)

פתיחת טאב חדש בכרום זה עניין שנעשה בדרך כלל בהיסח הדעת, לעיתים עשרות פעמים בסשן עבודה. מה שהתוסף המעולה Momentum מאפשר לנו לעשות הוא לעצב את חלונית ברירת המחדל של טאב חדש כממשק אינטגראטיבי מעוצב.

במקום השיממון הרגיל של הכרום תוכלו לבחור לכם תמונות רקע שיכניסו אתכם לאווירת זן, ציטוטים ומנטרות שיזכירו לכם את הדברים החשובים. תוכלו לארגן לכם רשימת משימות, להתעדכן בשעה ובמזג האוויר והכל מודולרי וניתן להסרה או הוספה בלחיצת כפתור.

כמיטב התוספים המושקעים גם למומנטום יש לא מעט פיצ'רים נוספים בגירסת פרימיום המוצעת בעלות חודשית.

להורדת התוסף Momentum >>

AdBlock (חוסם פרסומות)

לא משנה אני אם מדבר על פרודוקטיביות או מינימליזם דיגיטלי, תמיד אני מציין – למקרה שמישהו אי-פעם פספס – את ה-AdBlock. חסמי פרסומות הם עניין די פופולרי ומבחינתי טריוויאלי ומובן מאליו, אבל עם השני למדתי שלא כולם מכירים את הקסם.

תוסף כמו AdBlock חוסם לנו בהתקנה פשוטה כמות אסטרונומית של רעש דיגיטלי המגיע אלינו בצורות שונות ומגוונות.

את התוסף תוכלו כמובן להגדיר גם בכיוון ההפוך ולהרשות לאתרים מסויימים להציג לכם פרסומות, או סוג מסויים של פרסומות. לעיתים גם תתבקשו על מנת לקבל שירות – לבטל את חסם הפרסומות. אבל אין ספק שכברירת מחדל מומלץ בחום גבוהה לחסום, לחסום ולחסום.

להורדת התוסף AdBlock >>

Pocket (מלקט תוכן לקריאה עתידית)

תוסף כיס! ממש כך.

מכירים את זה שאתם עובדים על משהו ואז נתקלים במשהו מעניין, או שהתודעה שלכם נודדת למחוזות מעניינים יותר מעבודה ואתם נסחפים לשצף של מידע מעניין בזמן שאתם בכלל אמורים לעסוק במשהו אחר לגמרי. אם במקרה התסריט הזה מוכר לכם – Pocket הוא פתרון פשוט וטוב.

התוסף מאפשר לכם לשמור בזריזות מאמרים וקטעי תוכן לעיון עתידי ומסתנכרן נהדר בין פלטפורמות – במחשב, באנדרואיד או באייפון. כך תוכלו לשמור מאמר מרתק שנתקלתם בו בזמן העבודה, לקריאה עתידית נינוחה בתור למה שזה לא יהיה (תורים, איזה תורים?).

להורדת התוסף Pocket >>

RescueTime (מציג נתוני גלישה)

RescueTime הוא מהתוספים המצויינים האלה שמעמתים אותנו עם המציאות ומראים לנו כמה זמן בדיוק השקענו ואיפה – ביום העבודה שלנו. עד כמה שזה קשה להודות, אחד הדברים שמאוד עוזרים לנו לשמר רמה גבוהה של פוקוס ופרודוקטיביות זה לעקוב, לפחות לזמן מה – אחרי מה שאנחנו בפועל עושים.

התוסף רץ ברקע ואוסף נתונים אודות הגלישה שלנו. כך הוא מייצר לנו תמונה ברורה ומפורטת המאפשרת לנו לראות מה מסיח את דעתנו ולגזור תכנית פעולה מניעתית בהתאם.

להורדת התוסף RescueTime >>

 

לגמרי עשוי לעניין אותך:

אם הגעת עד הלום

במייל אני משתף תוכן ייחודי, מעשי ומרחיב תודעה.
ספאם לא יהיה שם וניתן לצאת בקלות בכל רגע (לא אפגע).