לשגשג עם לו"ז משתנה, או אם תרצו: פרודוקטיביות בימי קורונה

האמת היא שהרבה זמן אני רוצה לכתוב מאמר כזה לבלוג, על איך להוציא את המירב מחלונות הזמן הקצרים והמשתנים שיש להרבה מאיתנו במציאות הקורונה. כל פעם אני דוחה את זה במחשבה שאולי פספסתי את המומנטום, אבל הנה אנחנו כמעט שנה לאחר מכן וזה עדיין רלוונטי מתמיד.
מאמר בלוג עוד אין, אבל שיהיה תוכן ייחודי למייל, מה אכפת לנו? להפך.
אז קודם כל, אם גם הלו"ז שלך משתנה – ליבי איתך. אני יודע שזה יכול להיות מתסכל לעיתים, ומאוד קשה להכנס למקצב עבודה (למידה | יצירה), כשאנחנו לא מקבלים זמן שקט של פוקוס, או שאנחנו לא יודעים מתי וכמה זמן נקבל כדי להשלים את המשימות שחשובות לנו.
להלן, כמה עצות:
להציב רף נמוך – בתקופות שבהם זמן ותשומת לב הם משאבים נדירים, גם משימה אחת שמתבצעת יכולה להיות עולם ומלואו. ברגע שאנחנו מסכימים על כך בינינו לבין עצמנו, הרבה יותר קל לנו לוותר על להספיק הרבה וכמה דברים בבת אחת.
להגן על הזמן שמתאפשר ביראת קודש – גם אם מדובר רק על חצי שעה או שעה ביום, מומלץ להתאמץ ולאפשר להם להיות הכי שקטים ותומכי ריכוז שאפשר. לעיתים קרובות מדובר על מוקדם בבוקר או מאוחר בלילה. חשוב לעשות מה שאפשר כדי לא לתת לכל מיני דברים "דחופים" להשתלט על המרחב היקר הזה.
לעגן את חלון העבודה בהרגלי היום-יום ולחסוך אנרגיה מנטלית – אני אדגים. אם אני יודע שיתאפשר לי זמן אחרי ההשכבת צהרים של הבן שלי, או ישר אחרי א. הבוקר כשהילדים יוצאים למגרש, אשתמש בזמן שקודם לכך (הכנת הבן שלי להשכבה או במהלך א. הבוקר) כדי להתחיל את התהליכים המנטליים הנדרשים לי כדי לעבור. זמן להרהר על מה אני צריך לעשות ואיך אני מתכוון לעשות את זה. כך שבהגיעי למשרד, אוכל ישר להתחיל ולא אבזבז זמן על התנעה.
לתכנן קדימה – גם אם אנחנו מתקדמים בקצב איטי יחסית על ציר העשייה שלנו, מפאת אילוצי הסגר, עדיין ועל אחת כמה וכמה – תכנון של קדימה של שבוע או חודש יכול לעזור לנו לייצר תכנית המבוססת על צעדים יומיומיים קטנים בדרך אל מה שחשוב לנו באמת. באופן הזה אנחנו יודעים בדיוק מה לעשות בהנתן הזמן, ולא זולגים לאסקפיזם דיגיטלי מנחם.
מקווה שמשהו מהדברים שכתבתי מהדהד לך כך או אחרת, לי זה קצת עושה סדר.
יש ערוץ יוטיוב שאני מאוד אוהב ונותן לי לא-מעט השראה – Nathaniel Drew – In Search of Mental Clarity. מאוד מתקשר עם עולם הערכים שלי ועם הנושאים שאני אוהב לחקור ולהתנסות בהם בעצמי. צפיתי אתמול בסרטון שהוא עשה על חודש ללא מדיות חברתיות כדי לקבל השראה לקראת הניקוי הדיגיטלי הקרוב. ממליץ.
המשך שבוע נפלא וסגר קליל,
גלעד.

לגמרי עשוי לעניין אותך:

אם הגעת עד הלום

במייל אני משתף תוכן ייחודי, מעשי ומרחיב תודעה.
ספאם לא יהיה שם וניתן לצאת בקלות בכל רגע (לא אפגע).